Zaznacz stronę

Kolejna zbiórka żywności przeszła z etapu przygotowań do etapu realizacji: Wolontariusze Radomskiego Banku Żywności czekają w sklepach.

Nie pozwólmy im czekać nadaremno !

Zapraszamy do czynnego udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności 2017.

Uczyńmy te Święta wesołymi!

 

 

 

ZRÓB ZAKUPY I WŁĄCZ SIĘ DO WIELKANOCNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

Rusza kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności, której organizatorem są Banki Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł kupić i przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz najbardziej potrzebującym. Zbiórka prowadzona będzie w wybranych sieciach handlowychw dniach 31 marca – 2 kwietnia.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w 347 miejscowościach w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach w prawie 2 tysiącach sklepów.

W subregionie radomskim zbiórkę prowadzi Radomski Bank Żywności. Nasi wolontariusze czekają na darczyńców w Radomiu, Białobrzegach, Pionkach, Kozienicach, Iłży, Przysusze, Grójcu, Warce, Lipsku, Szydłowcu, Kowali, Wierzbicy. Gościmy w placówkach sieciAldi, Piotr i Paweł, Lewiatan, Tesco, Carrefour, Auchan, Stokrotka, Biedronka, PSS Społem, Mila, Lidl, Selgros, Kaufland oraz lokalnych sklepach, które zgodziły się przyjąć zaproszenie do Wielkanocnej Zbiórki Żywności.

Celem zbiórki jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. Jak to działa? Banki Żywności z pomocą wolonatriuszy będą najpierw zbierać, a potem w swoich magazynach sortować, ważyć i liczyć żywność. Następnie przekażą ją współpracującym z nimi, lokalnym organizacjom pomocowym, jadłodajniom dla ubogich, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

„Co roku na świąteczne zakupy wydajemy nawet kilkaset złotych. A ile kosztuje wzięcie udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności? Czasami tak niewiele. Kupując  jeden z takich produktów jak słodycze, mąka, olej, konserwy  wydajemy kilka złotych więcej, ale pomoc ta jest ogromna! – mówiMarek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Do akcji będzie mógł dołączyć się każdy. Współpracujemy z wybranymi sieciami handlowymi oraz duże wsparcie uzyskujemy  od wolontariuszy, którzybezinteresowanie angażują się  w pomoc najbardziej potrzebującym”. – dodaje.

W ubiegłorocznej zbiórce, w której udział wzięło 25 tysięcy wolontariuszy w 2 tysiącach sklepów, Banki Żywności zebrały 331 ton żywności! Dzięki temu pomoc uzyskało ponad 100 tysięcy osób!

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego, której misją jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem oraz wspieranie żywnością najbardziej potrzebujących. Federacja to sieć 32 Banki Żywności działających przez cały rok w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, a także poprzez odbiór darowizn od producentów i sprzedawców żywności oraz od rolników.  Żywność przekazywana jest do organizacji partnerskich na terenie całego kraju. Banki Żywności w 2016 roku wsparły ponad 1, 8 mln osób, przekazując łącznie ponad 110 tys. ton żywności (12 tirów dziennie).

Kontakt dla mediów:

Anna Lidia Głogowska

609 769 341

anna.lidia.glogowska@bankizywnosci.pl

www.radom.bankizywnosci.pl